logo

Zoti im,Un e ruaj fenė time muslimane,tė lutem ma ruaj kombėsin time Shqiptare.

Mirë se erdhët në Boten Shqiptare.

Ju faliminderojmë të gjith juve që keni zgjedhur radion tonė pėr ta dėgjuar dhe pėr tė qenė antarė i familjes së mërgimtarëve.Radio Mergimi u dëgjua për her të parë me datë 28/Nëntorë/2008 dhe hapi dyert për çdo njeri që flet gjuhen shqipe,për çdo njeri që ndjehet i vetmuar sepse njeriu i vetmuar është gjysëm i vdekur,andaj kemi parë të arsyeshme ta kem një radio të till siq është radiomergimi,ku së bashku arritëm ta ndajm si gëzimin ashtu edhe hidhërimin me emisione të ndryshme siq është emsioni "Brenga Jete". Staffi i Radio Mergimit është i përbër nga 5 Studio të ndryshme,dhe i tër Staffi punojm punë vullnetare(pa pages) vetëm që të jem sa më të bashkuar me njëri tjetrin dhe mos të kemi përqarje.

Emisionet në valët tona elektronike fillojnë nga ora 20:00 në mbremje dhe përfundojne në oren 24:00.

Përshëndetjet dhe urimet e dëgjuesëve tanë çdo mbrëmje duke filluar nga ora 20:00 deri 22:00.

Emisionet e natës me tema të ndryshme çdo mbrëmje duke filluar nga ora 22:00 deri 24:00

Numrat e telefonave fixe në çdo emsion:

+33 970 445 400 & +49 6581 95 93 399

Mundësia për mes verzionit Skype:

Radiomergimi

 


Programet       R adio Mergim


Staffi i Radio Mergimit

Blerim Zeqiri
Mergim Dallaveri
Shaip Ademaj
Afrim Tahiraj
Qazim Shala

Studio Qėndrore
Oyonnax (France)
Telephone fix:
+33 970 445 400
     +49 6581 95 93 399
Skype:
radiomergimi


Studio 2
Castelfiorontino (Itali)

Telephone fix:
+33 970 445 400
     +49 6581 95 93 399
Skype:
radiomergimi

Studio 3
Offenbach (Gjermani)

Telephone fix:
+33 970 445 400
     +49 6581 95 93 399
Skype:
radiomergimi

Studio 4
Drenas (Kosovë)

Telephone fix:
+33 970 445 400
     +49 6581 95 93 399
Skype:
radiomergimi

Studio 5

Reykjavik (Island)
Telephone fix:
+33 970 445 400
     +49 6581 95 93 399
Skype:
radiomergimi

 
Urimet dhe Pėrshendetjet

Nga ora 20:00 deri nė Oren 22:00


 

 


Afrim Tahiraj


Duke u shoqėruar 2 Orė tė plota me urimet dhe pėrshėndetjet e juaja.
Emision i cili ju mundėson tė pėrshėndetėni mė tė dashurit e juaj duke na kontaktuar nė numrat e Telefonit:

+33 970 445 400 +49 6581 95 93 399

Gjithashtu ju mundėsojm të na kontaktoni edhe nepërmjet Versionit SKYPE:radiomergimi

Tė gjithė ju qė dėshironi tė uroni pėr mes shkrimit,ju lutemi tė drejtoheni ne rubriken DERGO URIME dhe ta keni tė qartė se telefonatat kan pėrparėsi nė kėtė Emision.

Emisioni i Nates

Me datė 08/shtatorė/2014

Nga Ora 22:00 deri ne Oren 24:00Qazim Shala

Tema e kėsaj mbrėmje:

Urimet dhe Pėrshendetjet

Nga ora 20:00 deri nė Oren 22:00Afrim Tahiraj


Duke u shoqėruar 2 Orė tė plota me urimet dhe pėrshėndetjet e juaja.
Emision i cili ju mundėson tė pėrshėndetėni mė tė dashurit e juaj duke na kontaktuar nė numrat e Telefonit:

+33 970 445 400 +49 6581 95 93 399

Gjithashtu ju mundėsojm të na kontaktoni edhe nepërmjet Versionit SKYPE:radiomergimi

Tė gjithė ju qė dėshironi tė uroni pėr mes shkrimit,ju lutemi tė drejtoheni ne rubriken DERGO URIME dhe ta keni tė qartė se telefonatat kan pėrparėsi nė kėtė Emision.

Emisioni i Nates

Me datė 09/shtatorė/2014

Nga Ora 22:00 deri ne Oren 24:00Shaip Ademaj

Tema e kėsaj mbrėmje:Pse ne Kosovė ankoheshin pėr skamje,por aty jetohej mė mirė se nė diasporė?

Urimet dhe Pėrshendetjet

Nga ora 20:00 deri nė Oren 22:00Afrim Tahiraj


Duke u shoqėruar 2 Orė tė plota me urimet dhe pėrshėndetjet e juaja.
Emision i cili ju mundėson tė pėrshėndetėni mė tė dashurit e juaj duke na kontaktuar nė numrat e Telefonit:

+33 970 445 400 +49 6581 95 93 399

Gjithashtu ju mundėsojm të na kontaktoni edhe nepërmjet Versionit SKYPE:radiomergimi

Tė gjithė ju qė dėshironi tė uroni pėr mes shkrimit,ju lutemi tė drejtoheni ne rubriken DERGO URIME dhe ta keni tė qartė se telefonatat kan pėrparėsi nė kėtė Emision.

Emisioni i Nates

Me datė 10/shtatorė/2014

Nga Ora 22:00 deri ne Oren 24:00Blerim Zeqiri

Tema e kėsaj mbrėmje:A mendoni se kan dallim rinia nė vendlindje sa i pėrket rinisė tė diasporės,dhe nė qka mundemi ti dallojm rinin nė vendlindje me at tė diasporės?

Urimet dhe Pėrshendetjet

Nga ora 20:00 deri nė Oren 22:00Blerim Zeqiri


Duke u shoqėruar 2 Orė tė plota me urimet dhe pėrshėndetjet e juaja.
Emision i cili ju mundėson tė pėrshėndetėni mė tė dashurit e juaj duke na kontaktuar nė numrat e Telefonit:

+33 970 445 400 +49 6581 95 93 399

Gjithashtu ju mundėsojm të na kontaktoni edhe nepërmjet Versionit SKYPE:radiomergimi

Tė gjithė ju qė dėshironi tė uroni pėr mes shkrimit,ju lutemi tė drejtoheni ne rubriken DERGO URIME dhe ta keni tė qartė se telefonatat kan pėrparėsi nė kėtė Emision.

Emisioni i Nates

Me datė 11/shtatorė/2014

Nga Ora 22:00 deri ne Oren 24:00Shaip Ademaj

Tema e kėsaj mbrėmje:Rrugėt e Kosovės jan shum tė ngushta,apo pse bėhej njė tollovi aq e madhe nė rrugė?

Urimet dhe Pėrshendetjet

Nga ora 20:00 deri nė Oren 22:00
Mergim Dallaveri
 

Duke u shoqėruar 2 Orė tė plota me urimet dhe pėrshėndetjet e juaja.
Emision i cili ju mundėson tė pėrshėndetėni mė tė dashurit e juaj duke na kontaktuar nė numrat e Telefonit:

+33 970 445 400 +49 6581 95 93 399

Gjithashtu ju mundėsojm të na kontaktoni edhe nepërmjet Versionit SKYPE:radiomergimi

Tė gjithė ju qė dėshironi tė uroni pėr mes shkrimit,ju lutemi tė drejtoheni ne rubriken DERGO URIME dhe ta keni tė qartė se telefonatat kan pėrparėsi nė kėtė Emision.

Emisioni i Nates

Me datė 12/shtatorė/2014

Nga Ora 22:00 deri ne Oren 24:00Qazim Shala

Loja argetuese Po - Jo
Gjat lojes do të ju shtrohen pyetje te shumta nga Modratoret dhe ju së ben te perdoreni fjalet PO dhe JO ato mundeni ti kompenzoni me fjalet (ashtu vertet mendoj etj.) sben te perseritet e njejta fjale me shume se 3 here.

Urimet dhe Pėrshendetjet

Nga ora 20:00 deri nė Oren 22:00
Afrim Tahiraj

Duke u shoqėruar 2 Orė tė plota me urimet dhe pėrshėndetjet e juaja.
Emision i cili ju mundėson tė pėrshėndetėni mė tė dashurit e juaj duke na kontaktuar nė numrat e Telefonit:

+33 970 445 400 +49 6581 95 93 399

Gjithashtu ju mundėsojm të na kontaktoni edhe nepërmjet Versionit SKYPE:radiomergimi

Tė gjithė ju qė dėshironi tė uroni pėr mes shkrimit,ju lutemi tė drejtoheni ne rubriken DERGO URIME dhe ta keni tė qartė se telefonatat kan pėrparėsi nė kėtė Emision.

Emisioni Brenga Jete

Me datė 13/shtatorė/2014

Nga Ora 22:30 deri ne Oren 24:00Blerim Zeqiri
 

Emisioni i parė pas Sezonit Veror emsioni"Brenga Jete"Na dėgjoni tė Shtunen me datė 13/Shtatorė/2014 duke filluar nga ora 22:30-24:30    Emisioni i 59-tė i radhės.Emision tepėr emocionues!!!

Urimet dhe Pėrshendetjet

Nga ora 20:00 deri nė Oren 22:00
Afrim Tahiraj

Duke u shoqėruar 2 Orė tė plota me urimet dhe pėrshėndetjet e juaja.
Emision i cili ju mundėson tė pėrshėndetėni mė tė dashurit e juaj duke na kontaktuar nė numrat e Telefonit:

+33 970 445 400 +49 6581 95 93 399

Gjithashtu ju mundėsojm të na kontaktoni edhe nepërmjet Versionit SKYPE:radiomergimi

Tė gjithė ju qė dėshironi tė uroni pėr mes shkrimit,ju lutemi tė drejtoheni ne rubriken DERGO URIME dhe ta keni tė qartė se telefonatat kan pėrparėsi nė kėtė Emision.

Emisioni i Nates

Me datė 14/shtatorė/2014

Nga Ora 22:00 deri ne Oren 24:00Qazim Shala

Tema e kėsaj mbrėmje:Nė cilin shtet kishit preferuar te jetoni?

          

 

                                             

 

 

                        L ajme nga K osova
                        L ajme nga S hqipėria